Do misky nalijeme 150 ml vlažné vody, rozdrobíme do ní kostku droždí a přidáme lžičku cukru. Promícháme a necháme na teplém místě cca 10 minut vzejít kvásek
Do velké mísy dáme mouku se špetkou soli. Přidáme lžíci oleje, malý bílý jogurt a vzešlý kvásek. Vypracujeme vláčné těsto
Pokud je moc tuhé, kápneme ještě trochu vlažné vody, pokud naopak lepí, přisypeme trochu mouky
Hotové těsto hned na vále rozdělíme na menší stejnoměrné bochánky. Každý bochánek na pomoučněném vále lehce rozválíme válečkem a potom prsty opatrně vytahujeme od středu ke krajům do tvaru kulaté placky /střed by měl být tenčí a okraje mírně širší/
Vytvarované placky necháme na vále ještě 15 minut nakynout
V hlubší pánvi nebo kastrůlku rozpálíme dostatečné množství oleje – langoše v něm musí doslova plavat, aby se propekly rovnoměrně
Do rozpáleného oleje opatrně vkládáme placky a smažíme je z obou stran dozlatova
Hotové langoše vyndáme /můžeme je nechat okapat na papírovém ubrousku/, potřeme česnekem rozmačkaným s trochou osolené vody, podle chuti polijeme kečupem, tatarkou a bohatě zasypeme strouhaným sýrem